Darmowa gitara akustyczna Fendera

Opublikowano przez

Theo Krueger to bardzo kreatywny człowiek. To on opracował świetną wtyczkę Dark Mass, która potrafi pogrubić w basie niemal każde nagranie (teraz w nowej skórce), i to on opracował bibliotekę brzmień gitary Yamaha Pacifica, z którą wyczyniał prawdziwe cuda. Teraz wziął na tapetę gitarę akustyczną Fendera i zrobił z niej pakiet darmowych sampli dla Kontakta od 3 wzwyż (pobieramy stąd). W przypadku gitary akustycznej nie jest już tak łatwo jeśli chodzi o wierność brzmienia sampli, ale jak na mój gust poszło mu całkiem nieźle (pamiętajmy, że biblioteka jest bezpłatna).

Ogółem mamy ok. 80 MB danych (po rozpakowaniu), a wśród nich sample pojedynczych dźwięków, pustych strun, strun wyciszonych, poszumów, flażoletów, odgłosów gry kostką i tym podobnych smaczków. Jakość dźwięków nie jest może boska, bo nagrano je mikrofonem dynamicznym. Co zresztą słychać. Ale czy to takie istotne? W końcu wszyscy jesteśmy tylko pyłem na wietrze…

Jeden komentarz do wpisu „Darmowa gitara akustyczna Fendera

  1. Spiker

    Nie rozumiem zachwytu nad tymi próbkami. Brzmi to raczej jak klawesyn. Przyczyny mogą być dwie: albo jedna, albo druga, albo dwie łącznie. Pierwsza to taka, że próbki są jednak tylko średnie; druga to taka, że prezentacja audio/MIDI wyraźnie wskazuje, że ktoś walił bez opamiętania w wirtualne struny (dowodem jest zerowa dynamika = równiutkie jak szereg proborowych słupki velocity), co całkowicie dehumanizuje tego gitarzystę – efektem jest klawesyn a nie gitara; trzecia to taka że jedno i drugie łącznie.
    pozdrawiam serdecznie

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]