Klasyczny string jako freeware

Opublikowano przez

Algo Music ma na swojej stronie internetowej trzy ciekawe instrumenty wirtualne, z których jeden chciałbym Wam polecić. Jest to String Synthesizer (VST 32 bity dla Windows, pobieramy stąd), będący wirtualną emulacją takich klasyków jak ARP Solina. Ta string-maszyna była chętnie stosowana przez wielu muzyków pod koniec lat 70., ale brzmienia tego typu usłyszymy też w muzyce new romantic z początku lat 80. Struktura syntezatora jest bardzo prosta, mamy bowiem sekcję generowania sygnału (Waveform), czteroelementowe obwiednie filtru i amplitudy, sekcję wibrato i chorus oraz efekt typu delay emulujący pracę układów analogowych typu BBD (Bucket Brigade Device). W pakiecie znajdziemy 40 ciekawych presetów pokrywających praktycznie wszystkie typy brzmień możliwych do uzyskania za pomocą tego instrumentu. Barwy bardzo ładnie układają się w aranżacjach, nie zajmują zbyt dużo przestrzeni a jednocześnie ładnie wypełniają pasmo w całym zakresie środka.

7 komentarzy do wpisu „Klasyczny string jako freeware

 1. Goddard

  Super! I niekoniecznie tylko retro – jak najbardziej da się to wykorzystać np. we współczesnej estetyce chilloutowej. Przy okazji chciałbym pochwalić autora dema – IMO muzycznie to jedna z jego lepszych prezentacji, zwłaszcza wstęp. Zastanawiam się, na ile sama muzyka wpłynęła na moją ocenę wtyczki 🙂

 2. Janusz_M

  Spodziewałem się komentarzy w stylu „przecież ta wtyczka jest stara”, ale widać popularność freeware nawet tych niezłych jest raczej mała.

  Pozdrawiam.

 3. mariusz

  Jedna z najlepszych darmowych wtyczek. W brzmieniu ciut „twarda”, jednak jak najbardziej z charakterem i możliwościami.
  Do ognia dorzucam jeszcze: eSLine, Cheeze Machine i Crazy Diamonds.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]