Konsoleta vintage w wersji freeware

Opublikowano przez

Działający pod szyldem Variety Of Sound Bootsie, ma dla nas kolejną wtyczkę, która – jeśli zachowa charakter i jakość typową dla wcześniejszych produkcji tego dewelopera – może być dużym hitem. Tym bardziej, że jest to freeware, którego funkcjonalność doskonale komponuje się z obowiązującym obecnie trendem vintage. Nowy produkt to NastyVCS – wirtualny tor wejściowy konsolety analogowej, przetwarzający sygnał z charakterystycznym podbarwieniem brzmienia.

Nietypowe jest jednak to, że sercem procesora jest moduł kompresji, emulujący urządzenia z optycznym sterowaniem obwiedni głośności. Oprócz tego NastyVCS został wyposażony w emulację przedwzmacniacza oferującego efekt nasycenia sygnału i zupełnie nie-vintage’owy limiter brick-wall na wyjściu, którego zadaniem jest zabezpiecznie pozostałych bloków sygnałowych przed przesterowaniem, gdy mocniej dokręcimy wzmocnienie.

Sekcję korekcji tworzą dwa filtry, które pracują jako standardowy moduł EQ (przed albo po kompresji) lub kształtują sygnał sterujący kompresorem w trybie side-chain (także z uwzględnieniem obsługi torów zewnętrznych). Korektor ma też interesującą funkcję zmiany charakterystyki fazowej, dzięki której można uzyskać odpowiednie dla danej sytuacji brzmienie – sterylne lub odpowiednio zakolorowane.

Wtyczka jest jeszcze niedostępna, ale już wiadomo, że będzie to freeware w formie VST dla systemów Windows (nie będzie – póki co – wersji makowej). Oficjalna premiera spodziewana jest jeszcze w tym miesiącu na blogu Variety Of Sound.

Jeden komentarz do wpisu „Konsoleta vintage w wersji freeware

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]