Avatar ST w wersji komercyjnej i bezpłatnej

Opublikowano przez

H.G. Fortune do swojej imponującej kolekcji instrumentów wirtualnych dodał kolejny: Avatar ST. Reprezentuje on nową linię syntezatorów tego płodnego dewelopera i pozwala nie tylko na tworzenie podkładów, barw przestrzennych i efektów, ale też różnego typu brzmień basowych (choć w dość ograniczonym zakresie). Instrument wyposażony jest w ciekawy 16-krokowy Modulator, który pozwala na wprowadzenie rytmicznych modulacji wybranych parametrów. Istnieje też możliwość niezależnego korzystania z modulatora i pozostałych sekcji instrumentu: oscylatorów, modyfikatorów, obwiedni VCA, efektów delay, pan i reverb oraz procesora granularnego i bloku filtrów przez różne porty wejściowe i wyjściowe audio.
Instrument dostępny jest w dwóch wersjach: płatnej Avatar ST Pro (za 39 euro, tylko dla komputerów Windows) lub bezpłatnej. Ta ostatnia ma tylko 4 głosy polifonii, 64 własne presety, 256 własnych banków próbek wave i pozwala na ładowanie plików SF2 i WAV jedynie do oscylatora B2. Mimo tych ograniczeń to bardzo przydatny instrument, który zdecydowanie zasługuje na pięć gwiazdek.
I jeszcze ciekawostka. Instrument bezpłatny dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i szarej. Wtyczka waży nieco ponad 60 MB (spakowana) i pobieramy ją z tej lokalizacji (za pośrednictwem serwisu 4shared).

4 komentarze do wpisu „Avatar ST w wersji komercyjnej i bezpłatnej

    1. 0dB.pl

      Razem z instrumentem dostarczana jest instrukcja obsługi w postaci PDF. Wprawdzie tylko 13 stron, ale do podstawowej obsługi instrumentu wystarczy.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]