Obiecujący sojusz firm Waves i DiGiCo

Opublikowano przez

Izraelska firma Waves i brytyjska DiGiCo zawarły przymierze na gruncie technologicznym. Ma ono polegać na współpracy przy integracji nowej technologii Waves SoundGrid…
…(możliwość użycia większej liczby wtyczek Waves z wykorzystaniem komputerów połączonych ze sobą przez Ethernet – zobacz informację prasową PDF) ze zrealizowanym na procesorach FPGA modułem DiGiCo Stealth. Mówiąc inaczej, chodzi o „włożenie” nowych wtyczek Waves do konsolet DiGiCo, tak by mogły one korzystać z nich tak jak ze sprzętowych procesorów. Technologia SoundGrid, zwłaszcza wsparta wydajnym DSP, oferuje bardzo niską latencję, co w warunkach pracy live (a tam są wykorzystywane stoły DiGiCo), jest jednym z najważniejszych parametrów.

Komentarz
Rzecz wygląda obiecująco, tym bardziej, że między wierszami można wyczytać, iż firmy planują dalsze zacieśnianie współpracy i nie można wykluczyć, że pojawią się kolejne wspólne produkty, których ciało będzie pochodzić z DiGiCo, a dusza z Waves. I będą to nie tylko produkty do użytku live. Krótki cytat dający do myślenia (mówi dyrektor DiGiCo James Gordon): „When you think of plug-ins, you think of Waves. In the future, we hope that DiGiCo control will be the next name that comes to mind.”