Word jako rasowy edytor nut

Opublikowano przez

Wszyscy znamy windowsowego Worda jako edytor tekstów (inna sprawa, że mało kto wykorzystuje więcej niż 10 procent jego rzeczywistych możliwości). Ten popularny program może też być świetnym edytorem nutowym. Dzięki rozszerzeniu MagicScore 6 MS Word (tylko w przypadku Windows) zamienia się w narzędzie do tworzenia partytur, wydawnictw muzycznych, specjalistycznych artykułów edukacyjnych itd. A wszystko to bez zmniejszania jego funkcjonalności w tym, w czym jest naprawdę dobry, nie wyłączając współpracy online, funkcji korekty, śledzenia zmian, wydruku itp.

Cechą charakterystyczną MagicScore 6 jest to, że aplikacja ta wymagana jest jedynie po stronie osoby tworzącej materiał. Do jego odczytu wystarczy zwykły Word. Odpada więc mało wygodna w praktyce konieczość eksportu postscriptu lub wydruku do formatu PDF. Oczywiście nie ma też problemów z tekstami – wszak jest to domena Worda.
Standardowa cena MagicScore 6 to 139 dolarów, ale aktualnie można go kupić za 99 dolarów z uwagi na obowiązującą sprzedaż promocyjną.

W wersji demo można zapisywać, drukować i eksportować nuty, ale nie więcej niż jedną stronę. Klikając tu możecie pobrać plik DOC z prezentacją możliwości tego rozszerzenia. Samą wersję demo pobieramy stąd.

Jeden komentarz do wpisu „Word jako rasowy edytor nut

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]