Analogue Mini: inspirująco prosty (freeware)

Opublikowano przez

Analogue Mini (pobieramy go stąd) to najnowszy syntezator VST dla Windows spod znaku Minimal System Instruments. Nazwa może sugerować jakiś związek z Minimoogiem, ale tak nie jest. Dwa proste oscylatory, filtr, obwiednia filtracji oraz głośności, delay (niestety bez funkcji synchronizacji do tempa), przesterowanie, pogłos i ciekawie rozwiązane LFO. Jego ustawianie przypomina funkcję programowania sekwencera krokowego, co sprawdza się szczególnie w przypadku rytmicznych padów.
Główna wada Analogue Mini jest bardzo typowa dla bezpłatnych syntezatorów: fatalne presety, które w żaden sposób nie ukazują prawdziwego potencjału tego instrumentu. Samodzielnie można natomiast ustawić na nim naprawdę ciekawe brzmienia, zwłaszcza jeśli wykorzystamy automatykę.
Instrument charakteryzuje małe zużycie mocy obliczeniowej i niebrzydki interfejs graficzny. Trochę brakuje matrycy modulacji i bardziej rozbudowanych zależności między oscylatorami, a delay bez synchronizacji jest dość trudny do optymalnego ustawienia. Generalnie jednak mocna trójka.

Jeden komentarz do wpisu „Analogue Mini: inspirująco prosty (freeware)

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]