Coś dla makowców: Vogue Quattro

Opublikowano przez

W temacie bezpłatnych syntezatorów posiadacze maków mogą czuć się nieco dyskryminowani. Ale zawdzięczają to tylko i wyłącznie firmie Apple, która dokonuje częstych zmian w specyfikacji audio swojego systemu, bardzo utrudniając życie nawet profesjonalnym deweloperom, nie mówiąc już o ludziach, którzy zajmują się programowaniem instrumentów z czystej miłości do muzyki.
Na grupie Yahoo 16Tone właśnie ukazał się bezpłatny instrument Vogue Quattro (pobieramy stąd) będący czterogłosowym syntezatorem funkcjonującym w trybie samodzielnej aplikacji (stand-alone) na komputerach z procesorami Intel (potrzebny będzie bezpłatny Cycling ’74 Soundflower, który pozwoli odpowiednio przekierować wyjścia instrumentu do programów DAW).
Interesującą jego funkcją jest obsługa mikrotonalności, pod kątem której wyposażono go w bibliotekę zawierającą ponad 3.000 plików z kompletnymi definicjami strojów.
Vogue Quattro oferuje trzy oscylatory na głos, każdy z suboscylatorem generującym dźwięki oktawę lud dwie w dół. Oscylatory zaopatrzone są ogółem w 88 próbek (w tym próbki szumu białego), a w proces syntezy można włączyć LFO (6 przebiegów) i modulator pierścieniowy. Całość konfigurujemy za pośrednictwem matrycy modulacji, a na początek możemy skorzystać z 64 presetów fabrycznych. Instrument obsługuje standardowe komendy SysEx i jest kompatybilny z aplikacją Max Magic Microtuner (płatną).

7 komentarzy do wpisu „Coś dla makowców: Vogue Quattro

  1. sdope79

    a mi dzisiaj po uplywie rocznej gwarancji, tak przez wielu znienawidzone Apple, wymienilo zepsuty 24 calowy monitor… na nowiutki, pieknie pachnie… haha

  2. sdope79

    tak czy inaczej mogli go trzymac w serwisie i mowic ze to i tamto albo jeszcze cos innego nie tak, a zachowali sie przednio i dali nufkiee! firma jak firma… jednak widac ze dbaja o klienta i o renome! choc czytalem o podobnej sytulacji na jakims forum i jakis tam typek mial podobny problem i powiedzieli mu uparcie ze musi zaplacic 500$ za naprawe monitora, nowy kosztuje 800$, pol roku po zakonczeniu gwarancji… moze mialem szczescie…

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]