Intro (freeware)

Opublikowano przez

Intro to bezpłatny instrument VST dla Windows (pobieramy go stąd) opracowany przez Borisa Kowalewa i stworzony w oparciu o aplikację Synth Edit. Może pracować w trybie monofonicznym i polifonicznym generując dźwięk na drodze syntezy sygnału z czterech oscylatorów, z których każdy oferuje 64 próbki przebiegów. Do tego można dodać szum, a całość obrobić za pomocą dwóch filtrów z kompensacją poziomu oraz aż dziesięcioma modułami obwiedni ADSR. Do tego dochodzi sekwencer 16-krokowy, bramka typu transgate 4×16, bramka obwiedni 8×16 oraz blok efektów z chorusem, delayem i korekcją. Całość wygląda na instrument ukierunkowany na tworzenie nowoczesnych gatunków muzycznych silnie zorientowanych rytmicznie. I tak w istocie jest – szereg brzmień prezentuje się naprawdę świeżo i po kilku chwilach poświęconych na edycję można uzyskać kilka ładnych barw. Syntezator jest jednak trochę ociężały, a przesadnie głęboko ustawiony delay na wszystkich niemalże presetach psuje trochę ogólnie pozytywny obraz instrumentu. Trzy gwiazdki.

8 komentarzy do wpisu „Intro (freeware)

 1. lsudny

  Stary już instrument, ale nie znaczy to, że zły. Ciężko jednak z niego wycisnąć coś sensownego – bardziej nadaje się do dynamicznych utworów. Sama obsługa nie jest zbyt ciekawa, ale interfejs prezentuje się ciekawie. Czy warto? Nie wiem…

 2. sneyk

  Fakt instrument dość stary – za to dobry. Świetnie brzmią filtry pasmowe. Synt posiada ogromne możliwości brzmieniowe i wbrew pozorom programuje się go dość prosto. Presety są po to by je modyfikować, a jest ich sporo od basow po leady i pady. Problemem może być automatyzacja w innym hoście niż FL ale dla chcącego nic trudnego 🙂 Świetna rzecz i polecam każdemu.

   1. PsySutRa

    Pewnie robisz na Reasonie albo jakimś innym „profesjonalnym” DAW, koleś… ;]

    Kupa wtyczek, które nie hulają na innych workstacjach to działają bez problemu na FL 🙂

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]