Porównanie systemów line array

Opublikowano przez

Poniżej zamieszczam krótki fotoreportaż z bardzo ciekawego wydarzenia, które odbyło się 27 kwietnia w hali sportowej w Bełchatowie. W dobrze przygotowanym pod względem akustycznym obiekcie miało miejsce szkolenie zorganizowane przez firmę Pol-Audio (skądinąd interesujące i bardzo solidnie przeprowadzone przez osoby doskonale znające się na rzeczy), na zakończenie którego była unikalna możliwość porównania kilku różnych systemów nagłośnieniowych typu line array. Do dyspozycji były systemy Pol-Audio, Electro-Voice, d&b, Meyer Sound i Nexo – wszystkich można było wysłuchać z zachowaniem wszystkich zasad prawidłowego odsłuchu porównawczego, w takich samych warunkach, na różnym, odpowiednio dobranym materiale muzycznym (wliczając w to wielośladowy materiał live oraz bardzo głośną muzykę dance) i z wykorzystaniem obiektywizującej całość specjalistycznej aparatury pomiarowej.
Jakie wnioski? Bez wnikania w szczegóły i ogólnie rzecz biorąc takie, że współczesna technologia pozwala uzyskać wyjątkowo klarowne, dynamiczne i pełne brzmienie systemów PA. Czy można wskazać najlepszy system line array? Na pewno każdy z obecnych na tym porównaniu miał swoje typy, ale ja nie odważyłbym się na jednoznaczne wskazanie takowego. Myślę nawet, że taki nie istnieje, choć różnice pomiędzy poszczególnymi systemami są wyraźnie słyszalne. Więcej szczegółów znajdziecie w mojej relacji z tego wydarzenia, która znajdzie się w czerwcowym numerze magazynu Estrada i Studio.

This slideshow requires JavaScript.

5 komentarzy do wpisu „Porównanie systemów line array

  1. Stage Diver

    Jakie line array. Czy którykolwiek z systemów spełniał założenia teorii line-array? Dla mnie to systemy wertykalne a nie line array.

  2. Carlos

    Wlasnie. Ci co byli slyszeli na wlasne uszy, moga sobie wyrobic zdanie. A ci ktorych zabraklo niech tylko zaluja…takich okazji nie ma wiele…i to nie tylko w kraju..ale i na swiecie

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]