TesslaPRO mkII (freeware)

Opublikowano przez

tesslapro_mk2Na stronie Variety of Sound można znaleźć kolejny procesor, którego twórcą jest Bootsie. Nie tak dawno pisałem o wtyczce Thrillseeker, która jest czymś w rodzaju 3-pasmowego excitera – tym razem mamy do czynienia z drugą wersją saturatora TesslaPRO, którego zadaniem jest nasycanie brzmienia z wykorzystaniem różnych charakterystyk brzmieniowych. TesslaPRO mkII (32-bitową wtyczkę, tylko w wersji dla Windows, możemy pobrać z tej strony) w porównaniu do wersji pierwszej ma trzy dodatkowe modele brzmieniowe konsolet oraz dodaną saturację emulującą układ lampowy i analogowy magnetofon taśmowy. Wtyczka ma zoptymalizowany kod (jego część pisana jest w asemblerze), co pozwoliło na pracę w czasie rzeczywistym i blisko 40-procentowe zmniejszenie obciążenia CPU w porównaniu do pierwszej wersji.
Wtyczka jest bardzo intuicyjna w obsłudze dzięki temu, że ma na stałe aktywny limiter na wyjściu – możemy więc regulować poziom niskich tonów, nasycenie, stopień przejrzystości jeśli chodzi o przetwarzanie transjentów (ta regulacja działa także w odniesieniu do limitera, więc możemy dość swobodnie „podkręcać” dźwięk bez obawy o spłaszczenie transjentów) i wybierać charakter nasycenia bez konieczności ciągłego kompensowania sygnału na wyjściu. W wielu przypadkach procesor pozwala uzyskać efektowne, szlachetne brzmienie z ładnie wyeksponowaną drugą harmoniczną. Fani dźwięków określanych jako lampowe i transformatorowe powinni być usatysfakcjonowani możliwościami TesslaPRO mkII. Zdecydowanie polecam.

4 komentarze do wpisu „TesslaPRO mkII (freeware)

  1. banan

    Well, jak wrzucimy na jeden ślad to efekt jest prawie niezauważalny, ale jak miksujemy kilka ścieżek i włączymy TesslaPRO na kilku kanałach efekt jest dużo bardziej wyrazisty, z resztą na stronie autora jest nawet napisane że „It also introduces advanced DSP processing which is designed to have it applied across the entire mixing stage”.

  2. doktorsamuel

    oczywiście pobieram z resztą jak wszystko z VoS
    nie sprawdzałem jeszcze ale ja akurat lubię wtyczki które na pierwszy rzut ucha nie wiele zmieniają bo takie czasem dają najwięcej

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]