U-he Tyrell N6 (freeware)

Opublikowano przez

Firma U-he, czyli Urs Heckman i koledzy, ma na swoim konce znakomity instrument Zebra i jeszcze kilka innych ciekawych wtyczek. Gdy na prośbę internetowego magazynu Amazona.de wykonała dostępny bezpłatnie syntezator o intrygującej nazwie Tyrell N6 wzbudził on moje zrozumiałe zainteresowanie. Muszę jednak przyznać, że podchodziłem do tego instrumentu kilkakrotnie i za każdym razem, gdy chciałem nagrać jakąś krótką prezentację, coś mi w nim nie pasowało – wydawał się zbyt amatorski brzmieniowo, a jego barwy nie pobudzały wyobraźni, przynajmniej do czasu, gdy zacząłem intensywniej korzystać z dostępnych kontrolek. Wtedy okazało się, że Tyrell ma spory potencjał, trzeba tylko do niego dotrzeć. Spośród presetów fabrycznych nic szczególnego się nie wybierze, choć interesująco prezentuje się barwa Robotnik, żywcem wyjęta ze znanego utworu Kraftwerk. Odnoszę wrażenie, że brzmieniowo Tyrell N6 porusza się właśnie w tych okolicach muzycznych i z tego powodu może się wielu osobom spodobać. Wypróbujcie go we własnym zakresie pamiętając o tym, że trzeba trochę czasu, aby się na nim poznać. Stąd pobieramy wersję dla komputerów Windows, a stąd dla maków.

12 komentarzy do wpisu „U-he Tyrell N6 (freeware)

 1. Matey

  Lepiej późno niż wcale 🙂 Daję 5 gwiazdek. Z U-He Bazille pracuje się znacznie łatwiej i stanowi jeden z niewielu darmowych syntezatorów modularnych. Obie wtyczki zabrzmią porządnie o ile poświęcimy im dużo czasu (zwłaszcza dla Tyrell Nexus 6). Ciekawi mnie ta niewielka latencja wytwarzana przez te wirtualne syntezatory.

 2. bananovitch

  widziałem ten syntezator wysoooko w rankingu kvr audio i postanowiłem sprawdzić. jak na moje ucho – w pytę jaguara, szczególnie biorąc pod uwagę to że jest darmowy ^^

 3. 0dB.pl

  galmo :

  Teraz Zebralette również za darmo!

  Tak jest! Wielkie dzięki za informację. Gorąco polecam wypróbowanie. Podczas instalacji ładuje nam się też duża Zebra 2.5, ale są to tak małe pliki, że nie ma to większego znaczenia (a przy okazji można popróbować tego klasyka). W każdym razie jest to jeden z najlepiej brzmiących syntezatorów tego typu i grzech go nie mieć u siebie. Podczas instalacji lepiej nie kombinować ze zmianą katalogów, zainstalować domyślnie i później ewentualnie wskazać ten folder z poziomu opcji DAW, bo gdy DLL zgubi swoje pliki DATA, to wtyczka nie ruszy.

 4. 0dB.pl

  bananovitch :

  zaraz zaraz bo coś mi się zaczyna mieszać.. jaka jest relacja pomiędzy zebralette, zebra2 i zebra cm z płyty EiS?

  Zebra CM to trochę insza inność, z innym zestawem presetów i kontrolek, choć bazująca na takim samym silniku. Tutaj wrzucam screen, na którym są oba instrumenty.

 5. Pies Polski

  Sz. Panie 0db!
  Pies Polski bardzo lubi ten blog, najbardziej wtedy, gdy pojawiają się kolejne prezentacje. Czasem nawet sobie do nich poszczeka.
  Ale gdy Sz. Pan 0db umieszcza jedynie zwykłe artykuły z linkami, to zarówno dla Psa Polskiego, jak i innych Użytkowników, przestaje to być atrakcją.
  Blog zatraca swoją differentia specifica i staje się zwykłym, pospolitym blogiem – ot co!
  A tego przecież byśmy nie chcieli?

  1. 0dB.pl

   Dobrze powiedziane 🙂 Będę o tym cały czas pamiętał. Troszkę ostatnio jest mnie tu mniej, bo przechodzę istotne zmiany lokalowe (nie żeby od razu jakiś urlop – takiego luksusu nie miałem ho, ho! A może i dłużej), więc z czasem i Siecią jest różnie, ale jeszcze z tydzień i wszystko wróci do normy, łącznie z prezentacjami.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]