X1: nowa era Sonara

Opublikowano przez

DAW Sonar (wcześniej znany jako Cakewalk Pro Audio) to solidny i dobrze napisany system audio/MIDI dla komputerów Windows, którego popularność w Europie cały czas była mniejsza niż w USA. Co ciekawe, programiści z Cakewalka od lat bardzo blisko współpracują z ludźmi w firmie Microsoft odpowiedzialnymi za dział audio, więc kolejne edycje tej stacji roboczej działały stabilnie i bez większych niespodzianek. Bliska współpraca z Microsoftem to także przyczyna tego, że Cakewalk bardzo późno zaimplementował w swoich produktach takie rozwiązania jak VST i ASIO, do końca broniąc (było-nie było) konkurencyjnych technologii DirectX i WDM. Teraz, po kilku latach upiększania i udoskonalania Sonara, nadeszła chwila na znacznie istotniejszą zmianę, co podkreśla też nazwa nowego produktu. Sonar X1 ma całkowicie przebudowany interfejs użytkownika, z większą ilością informacji na mniejszym obszarze (typowa szkoła Abletona), narzędziami typu Smart Tools i nowymi torami typu channel strip wyglądającymi jak ich sprzętowe odpowiedniki. Wszystko dzieje się teraz w jednym oknie, a największą nowością w X1 jest Skylight. Jest to cały system zarządzania składający się z 4 elementów: inspektora, belki Control (zawierającej m.in. sekcję napędu), przeglądarki oraz narzędzia zarządzania widokami (Screenset). Dużym ułatwieniem jest też pełna implementacja funkcji przeciągnij i upuść w ramach okna, która znacząco przyspieszy obsługę.
Nowy Sonar prezentuje się bardzo obiecująco, a jego oficjalna premiera zapowiadana jest na 8 grudnia. Ceny: 399, 199 i 99 dolarów za wersje, odpowiednio, Producer, Studio i Essential.

2 komentarze do wpisu „X1: nowa era Sonara

  1. Hendryk

    Czy wiecie coś na temat wersji demo ? Zapowiada się faktycznie świetnie, a ja szukam jakiegoś nowego DAWa dla siebie i może to będzie właśnie to ? Ale na zakup w ciemno nie nie stać niestety 🙂

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]