4xD: Doskonały Delay Do Dubowania (freeware)

Opublikowano przez

Skye Klein, szerzej znany jako STK lub arcDev Noise Industries (po jego stronie poruszamy się za pomocą komend, które poznacie wpisując help i wciskając Enter), ma na swoim koncie szereg darmowych, znakomitych wtyczek typu delay. Niedawno udostępnił nową wersję procesora arcDev ET-301 (VST, tylko dla Windows, pobieramy stąd). To świetna emulacja taśmowego delaya bazującego na lampach (można się o tym przekonać odkręcając gałkę Input Volume na maksimum, dla uzyskania przesterowania wejścia).
Przycisk Sync aktywuje synchronizację powtórek do tempa projektu, Repeat Rate to czas między powtórkami (odległość między głowicami w oryginalnym echu – zmiana ustawienia na włączonym sygnale działa podobnie jak tam), Intensity ustala głębokość sprzężenia zwrotnego (ustawienia poza połową zakresu regulacji powodują wzbudzenia!), a Modulation odstraja moduł opóźnienia czasowego, co wpływa na wysokość dźwięku. Krytycznym regulatorem jest gałka Tone, która ustala częstotliwość pracy filtru włączonego w sprzężenie i w praktyce określa brzmienie delaya.
Wtyczka pokaże wszystkie swoje możliwości dopiero wtedy, gdy skorzystamy z automatyki ustawień i płynnej zmiany parametrów. Warto już na wstępie aktywować automatykę funkcji Bypass, ponieważ tylko ona jest w stanie wygasić delay doprowadzony do wzbudzenia.
To doskonały efekt do dubowania, a także typowego echa, w przypadku którego chcemy uzyskać posmak taśmy i lamp. Bezapelacyjnie pięć gwiazdek!

2 komentarze do wpisu „4xD: Doskonały Delay Do Dubowania (freeware)

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]