Dramatyczny apel do użytkowników pirackich kopii FL Studio

Opublikowano przez

Firma Image Line, producent bardzo popularnego programu FL Studio, wystosowała na swojej stronie internetowej dość dramatycznie brzmiący apel do posiadaczy skrakowanego oprogramowania ich produkcji, sugerując, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to nie pojawią się już kolejne wersje tej aplikacji. Oto treść listu w tłumaczeniu na język polski.

FL Studio – 9 powodów, aby przestać być piratem

Dzięki szerokopasmowemu internetowi uzyskanie pirackich kopii FL Studio stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wiemy jak to jest – jest taniej (a w zasadzie za darmo), poza tym „chcesz wypróbować przed zakupem” itp. Ale czy kiedykolwiek myślałeś o powodach, dla których nie należy używać pirackich kopii?

Dożywotnie bezpłatne aktualizacje

Kup raz i uzyskaj wszystkie przyszłe wersje FL Studio
Są firmy, które za setki dolarów sprzedają aktualizacje i uaktualnienia, nawet jeśli zapłaciliście dużo pieniędzy za pierwszą wersję oprogramowania. Nasza polityka jest inna. FL Studio można kupić za rozsądną cenę, a następnie pobierać kolejne wersje dzięki Lifetime Free Updates. Oznacza to, że kiedy nowa wersja FL Studio stanie się dostępna, będzie można ją dostać nieodpłatnie. Wystarczy tylko pobrać ją ze strony. Uważamy, że jest to uczciwe.

Chroń swój komputer

Skrakowany FL Studio kryje w sobie zagrożenie
Piractwo i zagrożenia bezpieczeństwa pojawiają się w parze, ponieważ zazwyczaj są dziełem tych samych ludzi. Instalując krakowaną kopię FL Studio jesteś narażony na zakażenie wirusem, koniem trojańskich, malware, spyware i innymi nieprzyjemnymi niespodziankami ukrytymi w plikach keygen lub samym oprogramowaniu. Zazwyczaj problemy spowodowane przez szkodliwy kod będą cię kosztować znacznie więcej niż cena, jaką musiałbyś zapłacić za licencję FL Studio.

Natychmiastowy dostęp do pomocy

Właściciele licencjonowanych wersji FL Studio są uprawnieni do skorzystania z naszej pomocy technicznej online za każdym razem, kiedy jej potrzebują. Pomoc ta jest udzielana bezpośrednio przez naszych programistów i pracowników, dokładnie i szybko. Jako zarejestrowany użytkownik, a nasz klient, masz również możliwość przedyskutowania kwestii funkcjonalności, wymiany presetów i songów, dzielenia się swoimi pomysłami i rekomendacjami oraz uczestniczenia w życiu społeczności FL Studio.

Używanie pirackich kopii oznacza złamanie prawa

Piractwo to nie tylko hobby i sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Instalując nielegalną kopię FL Studio łamiesz prawo i naruszasz nasze prawa autorskie. Chociaż w tym momencie nikt cię nie zna, ale wyobraź sobie, co się stanie jeśli uda ci się opublikować przebój, albo zaczniesz pracować zawodowo. Czy nie lepiej zainwestować pieniądze, zamiast podejmować ryzyko związane z sankcjami cywilnymi i karnymi?

Nigdy nie wiesz co pobierasz

Jest mnóstwo skrakowanego oprogramowania, które nie działa poprawnie. Wersje Pirate często się zawieszają, zawierają błędy i nieścisłości, a ty z reguły tylko marnujesz swój czas na wyszukiwanie i pobieranie czegoś, co nawet nie znajduje się blisko oryginalnego FL Studio. Ten sam problem powtarza się za każdym razem, gdy chcesz pobrać najnowszą wersję.

Chcesz być prawdziwym producentem? Działaj jak prawdziwy producent

Jeśli naprawdę chcesz tworzyć wspaniałą muzykę w oparciu o FL Studio i masz zamiar stać się kimś więcej niż tylko amatorem, wówczas nie ma rady – musisz w to zainwestować jakieś pieniądze. Pierwszym krokiem jest zakup produktu legalnego, ponieważ jest to inwestycja w przyszłość. Nie zapominaj, że nie jesteś właścicielem praw autorskich do swoich projektów muzycznych, jeśli nie masz legalnej kopii FL Studio! Nie ryzykuj kłopotów w sytuacji, gdy nagrasz super-hit.

Korzyści wynikające z bycia naszym klientem

Jako klient Image Line zawsze będziesz pierwszy wiedzieć o nowościach, aktualizacjach i promocjach. Zawsze możesz skontaktować się z nami jeśli masz jakiś problem. Nie masz takiej możliwości jeśli masz do czynienia z anonimowymi, bezimiennymi piratami z internetu.

Kup FL Studio i wspieraj jego rozwój

Wierzcie lub nie, ale nie będzie wersji FL Studio 10, 11, 12, itp., jeśli nadal będziemy mieli do czynienia z piractwem. Opracowanie dokumentacji jest kosztowne i czasochłonne, podobnie jak produkcja laptopów i iPodów. Proces ten wymaga poważnych inwestycji i FL Studio nie jest wyjątkiem. Szacujemy, że jeśli choć jedna osoba na 10 używających pirackich kopii FL Studio kupi oryginał, to my będziemy mogli każdego roku podwoić liczbę funkcji dostępnych w programie!

Zakup FL Studio świadczy o tobie

To wszystko kwestia moralności, typu osobowości i wpojonych zasad moralnych. Ty decydujesz co zrobić. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli ktoś jest zdeterminowany, aby korzystać ze skrakowanego FL Studio, to bez względu na liczbę powodów, które tu przedstawiliśmy, dalej będzie robił swoje. Jeśli jednak uznasz, że stać cię na dobry uczynek, to wejdź na stronę naszego sklepu i przyłącz się do naszej rodziny.

202 komentarze do wpisu „Dramatyczny apel do użytkowników pirackich kopii FL Studio

 1. EMPI

  A mnie chodzi o coś innego. Wkurza mnie głupie tłumaczenie. Dlaczego nikt nie powie : używam piratów bo skoro coś co sporo kosztuje mogę mieć za darmo to z tego korzystam – to było by szczere i zgodne z prawdą. Natomiast pitolenie, że jest się biednym, że tylko na jakiś czas bo potem kiedyś zapłacę – to jest żenująca ściema i obłuda. Miejcie odwagę powiedzieć prawdę albo się nie odzywajcie.
  Z drugiej strony nazywanie kradzieżą korzystanie z pirackich wersji jest dużym nadużyciem. Czy Jezus był złodziejem kiedy zamiast iść i kupić wino zrobił hokus pokus i przerobił wodę ? Czy winiarzom ubyło wina ? – nie, czy ubyło im potencjalnego przychodu – tak. Dokładnie tak jak z nielegalnym kopiowaniem programów.

  1. krysia

   Nie każdy „pitoli” ja w tej chwili nie mam już ani jednego pirata chłopczyku bo teraz mnie stać…
   Po twoich wypowiedziach wnioskuję że jesteś zamknięty jak kupa w klozecie…patrzysz na wszystko zbyt sztywno i zasadniczo, stracisz przez to zbyt wiele energii, którą mógłbyś spożytkować w lepszy sposób, na tworzenie muzyki np…wyjdź gdzieś, przewietrz się czasami…nie ty jesteś od tego by mówić co jest właściwe a co nie, zrozum proszę.

 2. Bumcykcyk

  Twój abstrakcyjny przykład EMPI przenieść można raczej na grunt jakiejś „inżynierii wstecznej” a niżeli piractwa. Z resztą powstał darmowy klon FLa , nazywa się linux multimedia studio (jest też wersja na win). To faktycznie może być co najwyżej sprawa wątpliwa z punktu widzenia etyki (podobnie jak wiele takich klonów open source)

  Ale twój przykład bardziej pasuje do myślenia : Po co kupować alkohol, jak można pędzić bimber. Ale to dalej jest kradzież, bo pozbawiasz państwa zysków z akcyzy które jakby nie patrzeć prawnie mu się należą.

  1. EMPI

   No właśnie że to NIE jest kradzież. To jest jedynie działanie niezgodne z prawem. Ale pojęcie kradzieży moim zdaniem jest odpowiednie tylko do sytuacji gdy coś „zmienia” właściciela – czyli to w co posiadanie wejdę ktoś mieć przestanie.

   Janusz M. – dzięki za przykład z chlebem – jest bardziej adekwatny do kopiowania programów 🙂

  2. Pablo

   Akcyza się państwu należy? Co to za pierdolenie? Okradają nas na każdym kroku. Podatek od dochodów, vat i akcyzy na wszystko, jedzenie, prąd, paliwo, samochody. Składki ubezpieczeniowe, zdrowotne i inne. A co dostajemy w zamian? Przejedź się ulicą albo zachoruj, to zobaczysz co się temu jebanemu państwu należy. Zazwyczaj jestem kulturalny, ale jak widzę takie teksty to mnie chuj trafia normalnie. Obudź się człowieku.

 3. Bumcykcyk

  Janusz M. sprawdź w wikipedii hasło bimber, jest tam przypis do odpowiedniego orzeczenia sądu.

  Uzyskujesz program komputerowy bez zgody właściciela celem uzyskania korzyści majątkowej, to leży zaraz obok kradzieży,art. 278 § 2. Oczywiście zaraz padnie argument że nikt na tym nie chce zarabiać. Ale Art. 115 § 4 definiuje korzyść majątkową jedynie jako „korzyść zarówno dla siebie jak i dla kogoś innego” Art. 115 $ 4, który pasuje tu jak najbardziej gdyż wartość każdego ściągniętego programu można spokojnie przeliczyć na pieniądze (to z kolei za definicją CBA). Trochę więc o tym napisano.

  Oczywiście jasnym jest, że interpretacja w której możliwe jest korzystanie z oprogramowania na własny użytek jest raczej wybiegiem pozwalającym na nie blokowanie pracy policji w tej kwestii, jakby zabrali się za przeszukiwanie każdego to by nie miał kto chodzić po ulicach. Nie mniej gdyby producent FL Studio wystąpił do sądu z pozwem na człowieka który jawnie (w internecie) przyznaje się do uzyskania programu komputerowego bez jego zgody, najpewniej by wygrał.

  No to chyba tyle z prawa. Na pewno chcecie się w tym babrać ?

  1. Janusz M.

   Z tym bimbrem to mnie zaskoczyłeś. Straszna kicha tym bardziej, że sam co jakiś czas robię nalewki i się zastanawiałem czy by czasem bimbru nie spróbować.
   Reszty nie komentuję bo nie używam piratów.

   EMPI – przykład z chlebem lepiej pasuje, ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem tzw. piractwa komputerowego zwłaszcza, że na darmowych licencjach wręcz roi się od naprawdę przyzwoitych programów.

   1. EMPI

    Ja też jestem przeciwnikiem piractwa i sam korzystam w 95% z freewarów (5% – kupione). Ale jestem też przeciwnikiem nieadekwatnych określeń a takim jest wg mnie w tym przypadku słowo „kradzież”.

 4. sky

  Korzystam z crackownanego fla chciałbym tutaj głośno i wyraźnie przeprosić firmę produkującą FL studio, oraz wrzystkich, fanów flka i oczywiście was drodzy forumowicze:) wiem że to jest złe to co robie i apeluje do wrzystkich, nie krakujcie fla bo to jest zbyt fantastyczny produkt żeby go crackować! pujdę teraz do pracy i kupie fla o ile wyjdzie dziesiątka, a swój crack wywale! nie CRACKOM ŚMIERĆ!

 5. TeeR

  Sądzę, że po tym wpisie policja ma już Twoje IP. Gratuluję 🙂 „Poproszą Cię” o kupienie wszystkich nielegalnych programów zainstalowanych na kompie. Staniesz się posiadaczem legalnej 9 szybciej niż myślisz 🙂

  Śmierć samobójcom!

 6. sky

  Na szczęście nie mam już crackowanego fl, bo przejżałem na oczy i z radością usunąłem cracka oraz sam program:)jeśli bóg da i wyjdzie fl 10 to z pewnością go kupie:) do tego czasu nie będę robił muzyki na niczym innym

 7. Romek

  osobiscie mnie draznia glupie teksty ze nie ma kasy na soft bo drogi etc.. a tak naprawde to ilu z was wydaje kasiore na duperele- szlugi imprezuje, chleje na potege bo wielcy imprezowicze?? porazka – sami sobie winni ejstescie i tyle. Ja zanim zaczalem powaznie mhyslecv o muzie zainwestowalem w wiedze- lata nauki od dziecka skzoly muzyczne dyplomye c- to wyksztalcilo we mnie jakas wartosc artystyczna, znajomosc umiejetnosc try na zywca anie ukladania jak malpa kloclow lego na kompie- takich to w ogole nie szanuje speudo artystow- prawdziwyz aczyna wpierw od inwestycji w wiedze a nie w soft. a co do sotu… szczesliwy jestem gdyz pracuje na logic studio pro na mac pro, do tego interface impact twniw i syntezator roland juo stage-monitory yamaha hs80m- poslzo na to tle hajsu ze moglbym kupic sobie nwe auto z slaonu ale uczciwie tyralam na to grjac do kotleta – robilem minium a zarobilem kasy na upragniony sprzet- jaki moral- skoro chcecie byc pro muzykami to zdobedzcie wyksztalcenie muzyczne- wielu znanych producentow jest zawodowymi muzykami i tyle

  1. EMPI

   Czasem warto przeczytać co się napisało zanim naciśnie się „Wyślij komentarz”. Szkoda, że tego nie zrobiłeś bo wyszedł Ci straszny bełkot – tak w formie jak i w treści.

  2. marek

   zacząłem – tyrałam….braki w literach i bez polskich czcionek…może w klawiaturę zainwestuj?to tylko 20 pln…a może jednak szkoła podstawowa?

 8. htohgrom

  [odpowiedź na usunięty komentarz]

  Bomba, dzieci-pokemony dotarły na 0db… niech jakiś moderator usuwa takie g**no zanim zrobi się tu następny onet. Swoją drogą przydałaby się opcja zgłaszania komentarzy.

 9. ituwasmam:)

  Tak w ogóle chciałbym zobaczyć pliki muzyczne tych co to tak „nienawidzą” okradania innych. i sprawdzić czy za wszystkie pliki płacili:/? wątpię ! a to należy pamiętać że też jest okradaniem! i niektórzy w ogóle powinni zamknąć pyski!

 10. krecik

  jak tak czytam wypowiedzi to już widzę jak wszyscy którzy są takimi przeciwnikami piractwa mają/mieli wszystko na komputerze zawsze oryginalne
  Nie znam osoby która by chodź raz nie spiraciła jakiegoś pliku i nie chodzi tu tylko o fl`a ale o wszystko muzę filmy czy np. winowsa

  1. marek

   ale co to jest piractwo?kopiowanie?nie ma osoby która nie piraciła – nigdzie na świecie – a kopiować możesz wszystko od produktów poprzez tak zwane własności intelektualne czy choćby cytaty z książek….już w szkole ucza nas piractwa każąc przepisywać książki czy pisać wypracowania

 11. ElCortarro

  Widzę, że spoźniłem się nieco na tę dysputę. Życzę jednak wszystkim forumowiczom szczęścia i udanego popołudnia xD Założę się, że Wy wszyscy używacie nielegalnego software’u, czy to OS, czy po prostu aplikacja pod niego. Dodatkowo wielu z Was p**doli, o tym, jakie to piractwo nie jest złe. Jasne k**wa, że jest złe!
  Tak już jednak się w naszym kraju przyjęło (nie tylko w Polsce bo na całym świecie również), że kradzież oprogramowania nie jest zbrodnią, ponieważ mało kto za takie coś w życiu „beknął”. Nic tego nie zmieni! A ceny softu są jakie są (nawet za granicą potrafią przerazić niekiedy). Prawdziwy pasjonat i tak zakupi licencję – prędzej czy później. Owszem niektórzy pobawią się tym i nie kupią w końcu, ale co to zmieni?? Jeżeli nie mieliby możliwości ściągniecia programu z net’u to tym bardziej nie zdecydowaliby się na zakup produktu (mimo, że istnieje przecież opcja licencyjna „demo”). Za dużo to kosztuje a to wiąże się z wiekszym ryzykiem. Proste. Nie ma co p***olić – piractwo było, jest i będzie póki software tak się ceni. To tyle

  1. N.E.X.

   Programy komputerowe nie rządzą się własnością intelektualną tak jak muzyka czy filmy – kupujesz licencję na jego używanie. Jeżeli jej nie masz, nie masz prawa z niego korzystać co za tym idzie – wszystko co zrobisz przy jego pomocy jest nielegalne i to jest bezdyskusyjny fakt, nie ma nic pośrodku. Jeżeli robisz do szuflady albo dla 1000 osób na YouTube to ludzi mało to obchodzi, ale jak chcesz zacząć prawdziwą robotę w branży to życzę powodzenia z takim myśleniem. Rozumiem, że swojej własności intelektualnej też nie uznajesz i na co dzień charytatywnie tworzysz podkłady, jingle dla radia czy muzykę użytkową zupełnie za darmochę? Właściwie to nie ma znaczenia, bo właśnie dałeś przyzwolenie na to aby ludzie teraz i w przyszłości tak samo Ciebie okradali z Twojej własnej pracy i dzięki niej sami się bogacili, bo przecież nie uznajesz własności intelektualnej :). Pozdr.

 12. MMKAN

  Ale gdyby chociaz przemysleli ze jest ktos mieszkajacy poza polska to jak maja niby zaplacic polska lub czsami jest w neimieckiej walucie?????? tak samo jest z rapidshare tez zamiast angielskiej, polskiej itp inncyh walut to dali tylko niemiecka i jak ma mam niby za to zaplacic skoro jestem zagranica??? Gdyby jeszcze mieli w angielskiej walucie oraz darmowe lekcje itp to by mozna by bylo o tym przekonac!!!!!! Naprawde Zal mi ich program swietny ale nie przemysleli jednego!!! Xd

  1. N.E.X.

   Problemy natury dziecka – pirace, bo mama mi nie daje kieszonkowego/pirace bo nie mam 18 lat, żeby założyć konto w banku i płacić przez PayPala w dowolnej walucie bez żadnego problemu.

  2. marek

   Dziecko najpierw dorośnij i wyrób sobie kartę do konta – przestaniesz sobie zawracać tyłek pierdułami w jakiej to walucie
   Najlepiej VISA

 13. ma3x

  Jest mnóstwo darmowych aplikacji do tworzenia muzyki albo są wersja demo na których można się nauczyć obsługi programu a potem zakupić oryginał i tworzyć ile się da:) Problemem są jedynie ceny.Dla początkującego muzyka wydanie kilkuset do kilku tysięcy złotych w przypadku niektórych aplikacji to na nasze warunki niestety spory problem :/

  1. marek

   Zważ na to że image line oferuje super program na wręcz genialnych warunkach – płacisz TYLKO RAZ I MASZ DOŻYWOTNIO NAJNOWSZĄ WERSJĘ (nie tyczy się wersji pudełkowych)
   naprawdę mało kto coś takiego oferuje a sporo producentów i za update chciało kasy…nie wspomnę ile kosztują nowe wersje softów.
   więc nie sądzę by te 200 dolców było wygórowaną ceną – szczególnie jak ktoś chce pokorzystać przez parę lat bo jak tylko się pobawić w producenta przez rok to kij mu w oko

 14. withandi

  Tak.A na piwko i faje to musi byc :)). Uzywam co prawda innego softu , ale nie mam zamiaru srac po gaciach,ze pirat itp. Kupic nie latwo , bo ceny ( a raczej zarobki ) nas miazdza,ale jak sie chce to mozna. A FL z tego co wiem juz od 400/500 pln w niektorych sklepach za wersje producer – czyli bez okrojen 🙂 Wiec czy kupic – TAK. A powod : a chcielibyscie zeby ktos sie dorobil robiac mixy z wasza muza a nie wy ? Ja nie dam nikomu nic za darmo i tez nie chce nikogo okradac z jego roboty ( dodajmy ze dobrej 😀 ).

 15. Minona

  N.E.X. :

  Problemy natury dziecka – pirace, bo mama mi nie daje kieszonkowego/pirace bo nie mam 18 lat, żeby założyć konto w banku i płacić przez PayPala w dowolnej walucie bez żadnego problemu.

  N.E.X. :

  Problemy natury dziecka – pirace, bo mama mi nie daje kieszonkowego/pirace bo nie mam 18 lat, żeby założyć konto w banku i płacić przez PayPala w dowolnej walucie bez żadnego problemu.

  N.E.X. :
  W pewnym sensie masz rację – to kwestia wychowania.

  Problemy natury dziecka – pirace, bo mama mi nie daje kieszonkowego/pirace bo nie mam 18 lat, żeby założyć konto w banku i płacić przez PayPala w dowolnej walucie bez żadnego problemu.

 16. lukas

  nikt ci nie udowodni ze zrobiles kawalek nielegalnie i na nielegalnych wtyczkach

  FL Studio nie bedzie sie rozwijal gdy bedzie piracony? jakos nawet LMMS czy Milkytracker sa rozwijane jako projekty OS.
  Pelna wersja FL kosztuje 150 euro, plus osobne wtyczki kilka razy wiecej.
  Uwierz mi ze nawet przy obcnym piractwie, chlopaki nie bieduja…

  1. marek

   Tylko do czego te marne projekty się nadają?Nie dorastają nawet do pięt FL Studio….Możesz zastąpić MS Office Open Office ale każdy kto musiał poważnie popracować woli teraz zapłacić i nawet nie chce splunąć na tą zabawkę Open Office…..to żadna alternatywa kolego – to wciskanie śmierdzącego kału wmawiając wszem i wobec że pachnie jak świeża bagietka

 17. Twenty Nine

  Dokładnie ogólnie jak na nasze polskie warunki ceny softów sa astronomicznie duze nie każdego jest stać wyłożyć 800 zł na program tym bardziej że ogólnie stawki dochodów w polsce sa bardzo niskie dla pracowników.
  Nie dziwie sie ze piractwo jest i ono dalej będzie ponieważ wszystko drożeje a zarobki nie idą w górę w sumie te 800 zł trzeba skądś wziąć bo nikt za darmo ci nie da jak se sam nie zarobisz.

  1. Potfur

   to jak mnie nie stac na samochod to moge go podpieprzyc z parkingu bo mam ochote pojezdzic? co za debilny, notorycznie powracajacy „argument”

   1. marek

    twoje myślenie jest debilne – ale co się dziwić?ludzie twojego pokroju prawdy nie widzą….
    kserowałeś kiedyś coś?filmy pewnie też przegrywałeś podobnie jak kasety magnetofonowe….samochód też możesz skopiować – nie musisz go kraść bezmózgi kolego…
    SKOPIOWAĆ

   2. Potfur

    to jak cie nie stac to sie za to nie bierz, albo malymi krokami kupuj soft.

    rozpierdala mnei ze niektorym tu sie wydaje ze im sie cos nalezy, bo tak. gówno a nie nalezy. i to ze cos nie jest fizyczne tylko plikiem w internecie, nie czyni kradnacego to mniejszym zodziejem.

 18. tajwet

  Kupiłem Fruta jak był w promocji za połowe ceny. W sumie kosztował mnie z podatkiem i wszelkimi opłatami PALPAY itp:

  FL Studio Signature Bundle €0.00
  DirectWave (FL/VSTi) €13.50
  Hardcore (FL/VST/AU) €13.50
  Maximus (FL/VSTi) €25.77
  Sytrus (FL/VSTi) €24.41
  Soundfont Player (FL Only) €4.78
  VideoPlayer (FL Only) €4.78
  FL Studio Producer Edition €27.14
  Total products: €113.88
  VAT (21%): €23.91
  Final price to pay: €137.79

  CZYLI JAKIEŚ ~195$

  PS. NIE KAŻDY MUSI OD RAZU PŁACIC ZA XXL’a 😉 niecałe 59$ kosztuje Express Edition

 19. Mały Głód

  Ludzie czy wam się nudzi?? czy nie macie co ciekawszego przed świętami do roboty, tylko kłócić się na internecie ?? Kto chce ten kupi kto nie chce to nawet gdyby FL było za 50 zł to i tak nie kupi…. po prostu jest to kwestia mentalności danego osobnika . Czy jest to tylko problem w Polsce ?? – oczywiście że NIE .Frutek jest programem tanim z dożywotnim Update do nowych wersji, sadze ze nie am go sensu piracić.Labele które wydaja muzykę też mają to gdzieś na czym to robiłeś i z jakiego źródła masz DAW. Jedynym wyjątkiem są tu sample, które MUSISZ mieć na legalu (kompletnym samobójstwem jest dziś np używanie nielegalnych sampli vengeance/watermarki,próby kontroli licencji itd)Używanie nielegalnego Daw jest złe ale straszenie kogo kolwiek czym kolwiek to moim zdaniem agitka. Albo delikwent zmieni swoje podejście albo nie, albo zrozumie że jego postępowanie jest złe albo nie. Trzeba pisać otwarcie ze jest to złe ale nie tworzyć też mitów

 20. mha

  Potfur :

  to jak mnie nie stac na samochod to moge go podpieprzyc z parkingu bo mam ochote pojezdzic? co za debilny, notorycznie powracajacy „argument”

  najbardziej debilny jest jednak kontrargument z analogią do podpieprzania fizycznych przedmiotów. co za leszcze..

   1. mha

    ta, a na tej zasadzie okradłem Ci mieszkanie niezabierając z niego żadnego przedmiotu. pewno wyciągnąłeś już dawno wniosek, że popieram piractwo. nie mam żadnej nielegalnej aplikacji, a parę ładnych tysięcy wydałem na legalne. ściągając łamię określone przepisy, ale do złodziejstwa daleka droga.

   2. marek

    czy włamałem się na jakiś serwer?NIE….
    czy obchodziłem jakieś zabezpieczenia?NIE
    dostałem kopię bit w bit i to wszystko – kopia deklu – dowiedz się co to jest

    a co do flstudio
    przecież ściąga się demo z ich strony – gdzie tu kradzież?bo przecież podmiana 3 plików na inne też kradzieżą nie jest
    co najwyżej te 3 pliki zostaly przez kogoś tam zmodernizowane. i to też tylko wbrew licencji.w dodatku też mam tylko ich kopie…więc co zostało ukradzione?

  1. Potfur

   stary tobie sie serio wydaje ze jak kradniesz efekt czyjejs pracy a nie komus cos z mieszkania to juz jest ok i nie jestes zlodziejem tylko przepisy lamiesz? 😀 koncze te dyskusje bo nie ma z kim.

   dorosnijcie

   1. ech

    o teraz to efekt?wiesz że codziennie kradniesz efekt czyjejś pracy?choćby mówiąc(ktoś wymyslił nasz język) myślącpodobnie jak ktoś inny(kradniesz jego myśl) itp itd – debilizm kolego – KOPIA TO NIE KRADZIEŻ – nic ci nie zginęło – przepisałem od ciebie poprostu i nie robię na tym pieniędzy podpisując się że to moje

   2. mha

    no ale, żeby wystąpiła kradzież, okradziony musi zostać pozbawiony czegoś, a okradający musi przywłaszczyć, coś, czy nie? to czy łamię przepisy, czy kradnę nie zależy od Twojej opinii, tylko od konkretnych przepisów prawa. ja jestem bardzo ciekaw czy Ty w dawnych czasach stroniłeś od proszenia kolegi, żeby Ci na kasetę przegrał płytę winylową. Wtedy też taki mądry byłeś?

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało wyłączone [?]