Wpisy oznaczone tagiem

gain

0 dB nie jest ciszą

Opublikowano przez

Samo „zero decybeli” nie oznacza niczego, dopóki nie wiemy, do czego się odnosi. W tym filmie wyjaśniam, czym naprawdę jest decybel, skąd się wziął, dlaczego narodził się w telefonii i jak rozumieć takie zapisy jak 0 dBu, 0 dBV oraz 0 dB SPL.

Manley Force porównany z Universal Audio i 1073

Opublikowano przez

Sygnał z mikrofonu jest zbyt mały, by można go było do czegokolwiek wykorzystać. Dlatego zawsze i wszędzie potrzebujemy przedwzmacniacza – w tym wypadku lampowego, poczwórnego i amerykańskiego.